» Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Zvolen
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Reorganizácia terapeutickej miestnosti

ARCHÍV AKTUALÍT  » Aktuality z roku 2020 » Reorganizácia terapeutickej miestnosti

 • drevená tabuľa na dvere
  drevená tabuľa na dvere
 • terapeutická miestnosť
  terapeutická miestnosť
 • terapeutická miestnosť
  terapeutická miestnosť
 • terapeutická miestnosť
  terapeutická miestnosť

Keďže našou prioritou je neustále zlepšovanie kvality života našich klientov, v priebehu mesiaca jún sme sa okrem aktivizačných činností venovali aj reorganizácii našej terapeutickej miestnosti, ktorú využívame v rámci podporných terapeutických stretnutí a pracovnej terapie.

Do reorganizácie terapeutickej miestnosti sa zapojili samotní klienti, ktorým tiež veľmi záleží na tom, aby si skrášlili a zútulnili priestor, ktorý denne využívajú pod vedením sociálnej pracovníčky Mgr. Jany Hiczérovej. 

V rámci ergoterapie sme si na dvere našej terapeutickej miestnosti vyhotovili aj drevenú tabuľu, pre jej lepšiu identifikáciu. Celý priestor miestnosti zdobia ručne vyrobené práce našich zdravotne postihnutých klientov.

Už roky v nej máme vybudovaný reminiscenčný kútik, v ktorom sú našimi klientmi zrenovované starožitné kusy, ako je kolovrátok a vojenský kufor. Klienti sa ich renovácii venovali dlhé mesiace s veľkou láskou, aby zachovali ich pôvodný tvar a zároveň oživili spomienky na ľudové zvyky a tradície našich predkov.

Spoločne s klientmi sa nám opäť podarilo vytvoriť krásny priestor, ktorý dýcha príjemnou atmosférou a ručne zhotovenými dielami našich zdravotne postihnutých klientov.

Autor článku, pridal dňa: 23. júna 2020 – Mgr. Jana Hiczérová