» Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Zvolen, Záhonok
» stredisko DSS Štefánikova, Zvolen
» stredisko DSS Symbia
» stredisko DDaDSS Zvolenská Slatina

Prednáška – „Cestovanie v staršom veku“

ARCHÍV AKTUALÍT  » Aktuality z roku 2018 » Prednáška – „Cestovanie v staršom veku“

  • PhDr. Dovalovská a klienti DSS
    PhDr. Dovalovská a klienti DSS
  • PhDr. Dovalovská a klienti DSS
    PhDr. Dovalovská a klienti DSS
  • PhDr. Dovalovská a klienti DSS
    PhDr. Dovalovská a klienti DSS

Dňa 20. septembra 2018 medzi našich klientov dobrovoľne zavítala bývalá p. učiteľka zo zvolenského gymnázia PhDr. Zuzana Dovalovská, ktorá aj napriek svojmu pokročilému veku veľmi rada cestuje do rôznych častí sveta a spoznáva kultúru aj iných národov.

PhDr. Zuzana Dovalovská si pre našich klientov pripravila prednášku na tému – Cestovanie v staršom veku, aby im odovzdala svoje vlastné skúsenosti z cestovania. Porozprávala im o  jednotlivých krajinách, čo všetko je potrebné o nich vedieť, čo si majú so sebou zobrať, ako sa majú obliecť, akými dopravnými prostriedkami sa môžu prepravovať,... Do témy zapájala aj samotných klientov, aby sa od nich dozvedela či radi cestujú, či chodia na turistiku, či chodia niekam na dovolenky, ako aj ich všeobecné znalosti z geografie. Klienti sa do debaty aktívne zapájali svojimi vedomosťami, skúsenosťami a otázkami.

Prednáška bola pre našich klientov obohatením vedomostí a množstva zaujímavých informácii o svete a cestovaní. Hovorí sa, že „cestovanie je jediná aktivita, za ktorú si zaplatíme a spraví nás bohatšími.“ Cestovanie je v každom smere nenahraditeľnou životnou skúsenosťou.

Autor článku, pridal dňa: 24. septembra 2018 – Mgr. Jana Hiczérová