» Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Zvolen
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Máj, lásky čas

ARCHÍV AKTUALÍT  » Aktuality z roku 2020 » Máj, lásky čas

  • píše Mirka Galková
    píše Mirka Galková
  • napísal Matúš Priadka
    napísal Matúš Priadka

Drahá naša rodinka, priatelia a blízki,

opäť sa Vám prihovárame z nášho Domova sociálnych služieb, na ulici M. R. Štefánika vo Zvolene, aby ste vedeli, že na Vás stále myslíme a že sme v poriadku. Ešte neprišiel ten čas, aby sme sa mohli osobne stretnúť ale týmto článkom a fotkami Vám chceme zdeliť, že sa máme dobre a je o nás dobre postarané.

Jar je v plnom rozkvete, pomaly sa nám blíži leto a nás to čoraz viac ťahá vonku na čerstvý vzduch. Prišiel krásny čas, mesiac MÁJ, mesiac ako každý iný, akurát sa mu priradilo spojenie „Máj, lásky čas“. Je to snáď ten najkrajší mesiac v roku. Vonku je krásne, začína byť príjemne teplúčko alebo nám občas padá jemný májový dážď, ktorý má tiež svoje čaro.

Všade vôkol počuť lahodný spev vtákov, začínajú kvitnúť kvety, stromy a okolitý svet srší sviežimi a príjemnými farbami prebúdzajúcej sa prírody.

Nechávame sa unášať jarnou atmosférou a spríjemňujeme si tieto chvíle ďalšími aktivitami v našich spoločenských miestnostiach. Naďalej čítame, kreslíme, tvoríme, cvičíme, trénujeme si pamäť, venujeme sa hudbe, spoločenským hrám, ručným prácam, písaniu slohových prác, tvoreniu vedomostných kvízov ale i básní. Básne som napísal ja Matúš Priadka, a to pre všetkých členov našej terapeutickej skupiny. Zdieľam aspoň pár mojich básní.

MATÚŠ:

Potom je tu Matúšo,

otec detí tatúšo.

Ten náš Matúš veselý je,

každého rád podpichuje.

Matúš už dnes sklerozu má,

ale všetko čo má, zo srdca dá.

A na telku vyčumuje,

zvieratá tam pozoruje.

Rád si skočí do reči,

či je koniec sa nepresvedčí.

Všetkých on rád zahovára,

pri ňom je stále veľká zábava,

a preto terapia pomalá.

Rád by chodil vlakom po svete,

raz ho v Európe na vláčiku nájdete. 

MIRKA:

Pichá hore, pichá dolu,

múdrejšia je, máme smolu.

Rada zostavuje kvízy,

a preto je busy (bizi). 

p. Hiczérová:

A tá naša Janka milá,

čo nás všetko naučila.

Každý je jej vďačný zato,

vzácna je nám ako zlato.

Aj prípravy na vianočné sviatky sú u nás už v plnom prúde. Pracujeme aj s drevom, z ktorého vyrábame drevené vianočné pohľadnice, aby sme potešili našich blízkych, priateľov a ľudí, ktorých máme radi. Vyjdeme si aj do našej záhrady, v ktorej sa poprechádzame, niektorí aj poskáčeme alebo si len tak posedíme a porozprávame sa.

Srdečne Vás pozdravujeme, posielame Vám vrúcne objatia a úsmev na tvári. S láskou na Vás myslíme a tešíme na Vaše návštevy a osobné stretnutia, ktorých sa už nevieme dočkať.