» Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Zvolen
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Aktuality z roku 2021

ARCHÍV AKTUALÍT  » Aktuality z roku 2021

Na tejto podstránke nájdete aktuality z roku 2021.

 • Vianočná nádielka

  Bohatá vianočná nádielka v DSS

  Život nie je o tom, koľko si z neho vezmeme, ale o tom, koľko do neho dáme. Preto by sme si mali uvedomiť, že láska je umenie, rovnako ako je ním sám život. Koľko lásky si vieme vzájomne odovzdať, sme sa presvedčili aj tento rok, kedy pre všetkých našich zdravotne postihnutých klientov bola pripravená bohatá vianočná nádielka, o ktorú sa postarali anonymní darcovia a koordinátorka krásneho projektu s názvom: „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok  z Občianskeho centra „OKO“ vo Zvolene Sanja Nikolov.

 • 1[65].jpg

  Mikulášsky deň

  Dňa 06. decembra 2021 do nášho zariadenia Domov sociálnych služieb, M. R. Štefánika 51 vo Zvolene zavítal sv. Mikuláš v sprievode svojich pomocníkov anjela a čerta. Sv. Mikuláš, biskup z Myry, bol v skutočnom živote dobrákom a bohatstvo zdedené po majetných rodičoch rozdával tým, ktorí to potrebovali. Presne tak to bolo ja v dnešný deň v našom zariadení. 

 • IMG_20211206_112839.jpg

  Vianočná výzdoba z DSS

  Vianoce patria medzi najočakávanejšie a najkrajšie sviatky v roku. Ukrývajú v sebe zvláštne magické čaro, ktoré dokáže roztopiť naše srdcia. Klasickým symbolom Vianoc, bez ktorých si tieto sviatky nevieme predstaviť je vianočný stromček. Aj v našom zariadení je zdobenie vianočného stromčeka neodmysliteľnou súčasťou vianočných sviatkov. Jeho zdobenie je pre našich zdravotne postihnutých klientov veľmi príjemnou záležitosťou, na ktorú sa netrpezlivo tešia. 

 • jedno z 1. miest

  Vedomostná súťaž "Milionár"

  V závere týždňa 22. októbra 2021 sa v našom zariadení uskutočnila obľúbená vedomostná súťaž „Milionár“, ktorá  má v našom zariadení pozitívne ohlasy a rýchlo si získala svojich priaznivcov. Súťažiacim poskytuje nielen skvelú zábavu ale zároveň si súťažiaci osvoja nové poznatky z rôznych oblastí.  Do súťaže sa každým rokom zapája viac a viac súťažiacich, čo nás nesmierne teší.

 • Výhercovia

  Súťaž v "Človeče nehnevaj sa"

  Ako už býva zvykom, záver každého týždňa pravidelne ukončujeme spoločnou aktivitou pre našich klientov. V piatok 15. októbra si naši klienti spríjemnili chladné októbrové dopoludnie pri spoločenskej hre „Človeče nehnevaj sa“. Súťaže sa zúčastnilo deväť súťažiacich, z ktorých vzišli traja výhercovia.

 • Snimka1[1].jpg

  Ručne vyrobený obraz našich klientov

  Obraz, ktorý vidíte, nie je len obraz. Je to ručná práca našich zdravotne postihnutých klientov, ktorá má svoju osobnú značku. V tom obraze je kúsok ich života, ich srdca, hodiny ich voľného času, ktorý s radosťou a nadšením venovali pri jeho tvorbe. Klienti obrazu s nádychom prírody, dali aj estetickú a umeleckú príchuť. 

 • Výhercovia

  Kartový turnaj

  V piatok 8. októbra si naši klienti spríjemnili doobedie kartovou hrou ,,FARAÓN“. Osem súťažiacich sa rozdelilo na dve skupiny, z ktorých vzišli štyria finalisti.

 • Snimka1.JPG

  Výtvarné jesenné práce našich klientov

  Cieľom dnešnej aktivity bola práca s farbami, rozpoznávanie farieb, vnímanie svojho okolia, poznávanie prírody v jesennom období a rozlišovanie jeho základných znakov. Aktivita bola zameraná na rozvíjanie jemnej motoriky, tvorivých schopností a kreatívneho vyjadrenia samotného klienta.  

 • 1[62].jpg

  Jesenná výzdoba v DSS

  Čas plynie naozaj veľmi rýchlo. Ani sme sa nenazdali a medzi dverami tu máme jeseň. Krásne čarovné obdobie plné farieb a posledných slnečných lúčov. Aj Mária Rázusová-Martáková vo svojej básni napísala: „jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata, premaľúva celý sad.“

 • Výhercovia

  Turnaj v stolnom tenise

  V piatok 10.09.2021 sme opätovne usporiadali pre našich klientov športový turnaj  v stolnom tenise. V napínavom súboji sa vo finále stretli pán Ján Krajinčák a pán Miroslav Gašpar.

 • inšp. Jozef Michalík

  Prednáška s inšpektorom prevencie kriminality

  Mimoriadne nás teší, že naša dlhodobá dobrá vzájomná spolupráca s Mestskou políciou vo Zvolene aj naďalej trvá. Dňa 09. septembra 2021 sa v našom zariadení uskutočnila prednáška s názvom „Podvody páchané na zdravotne postihnutých dospelých a senioroch a prevencia nežiadúcich javov“ pod vedením koordinátora prevencie kriminality inšp. Jozefa Michalíka. Cieľom našich stretnutí je realizovať preventívne programy aj v zariadeniach sociálnych služieb, ktoré poskytnú zdravotne postihnutým ľuďom dôležité informácie, rady a odporúčania pri zvýšení ich vlastnej bezpečnosti.

 • výhercovia

  Turnaj v stolnom futbale

  Dnes 03. septembra 2021 v dopoludňajších hodinách si naši zdravotne postihnutí klienti zasúťažili v stolnom futbale. Nechýbala športová atmosféra a napínavý zápas od začiatku až do konca. Do poslednej chvíle nebolo jasné, ktorí z klientov si vyslúži prvé miesto. Celý čas panovala dobrá nálada všetkých našich športovcov a vzájomné priateľské povzbudzovanie. Atmosféru turnaja dotváral veselý smiech klientov a príjemné tóny hudby.

 • 1[60].jpg

  Tri zariadenia na lesnej pedagogike

  Dňa 19. augusta 2021 zavítali do strediska DSS-Symbia lesníci a pedagógovia z Národného lesníckeho centra a pripravili pre klientov zábavno-poučný program. Dopoludňajšieho programu sa okrem klientov z DSS-Symbia zúčastnili aj klienti z DDaDSS-Záhonok a naši klienti z DSS, M. R. Štefánika.

 • 1[57].jpg

  Piatok 13-teho

  Dnes v piatok 13-teho, sa niektorí obávajú toho, čo ich v tento deň čaká a už sa dopredu boja, že budú mať nešťastný deň. My sme si tento deň naplno užili a strávili sme krásne spoločné chvíle na tréningu pamäti. Naše terapeutické stretnutia sú realizované vždy zábavnou formou. Aj dnešný deň bol taký.

 • výhercovia

  Športové hry v DSS

  Na dnešný krásny slnečný deň sme pre našich zdravotne postihnutých klientov pripravili bohatý program plný atraktívnych a zábavných športových disciplín. Zorganizovali sme pre nich športové hry, ktoré prebiehali v areály zariadenia. Spoločne sme strávili nezabudnuteľné chvíle na čerstvom vzduchu, ktoré boli plné športu, zábavy, hudby, radosti a smiechu.

 • výhercovia

  Kartový turnaj

  Na kartovom turnaji sa zúčastnilo päť klientov, ktorí sa na turnaj veľmi tešili a bolo to vidieť aj počas hry. Celý čas panovala dobrá nálada všetkých zúčastnených a vzájomné priateľské povzbudzovanie. Atmosféru dotváral smiech klientov a príjemná hudba z rádia.

 • 1[56].jpg

  Výroba drevených rámov na vyšívané obrazy

  V našej terapeutickej miestnosti sa okrem iných aktivít realizuje aj ergoterapia - práca s drevom. Drevo je v podstate najjednoduchšie opracovateľný materiál aj pre našich zdravotne postihnutých klientov. Drevo a výrobky z neho vytvárajú teplo a vnášajú do priestoru priateľskú atmosféru.

 • Výhercovia

  Turnaj v PING-PONGu

  Pre našich klientov pravidelne organizujeme rôzne súťaže. Ani tento týždeň nebol výnimkou a v piatok 25. júna sme pre našich klientov pripravili už druhý krát v tomto roku  turnaj v PING-PONGu.

 • výhercovia turnaja

  Turnaj v stolnom futbale

  Majstrovstvá Európy vo futbale sú v plnom prúde a naši klienti už naplno fandia naším chlapcom. V stredu 16. júna si zasúťažili aj naši klienti aj keď ,,iba“ v stolnom futbale. Nechýbala športová atmosféra, napínavé zápasy a povzbudzovanie od kamarátov. Súťažiaci si z turnaja odniesli pekné ceny, ktoré do súťaže venoval pán Ing. Vladimír Maňka.

 • súťaž

  Súťaž v kartovej hre „SEDMA“

  V piatok 11. júna sme pre našich klientov usporiadali súťaž v kartovej hre „SEDMA“.  Najlepšie sa darilo pani Marcele Ondrigovej, ktorá si v tejto súťaži vybojovala prvé miesto. Pán Matúš Priadka obsadil druhé miesto, tretie miesto obsadil pán Miroslav Ninaj a štvrté miesto obsadila slečna Jaroslava Kováčová. Okrem pekných cien si naši klienti odniesli radosť z hry a dobrú náladu.

 • 1[55].jpg

  Tréning pamäti na čerstvom vzduchu

  Príjemné ranné počasie nás lákalo do našej záhrady, kde sme si vychutnávali nielen hrejivé lúče slnka, príjemný vánok vetra ale aj spoločné chvíle na čerstvom vzduchu. Tento spoločne strávený čas sme aktívne využili na trénovanie našej pamäti a slovnými cvičeniami sme obohacovali našu slovnú zásobu. 

 • výhercovia turnaja

  Turnaj v spoločenskej hre ,,Človeče nehnevaj sa“

  V piatok 28. mája sme pre našich klientov usporiadali turnaj v spoločenskej hre ,,Človeče nehnevaj sa“. Z jedenástich súťažiacich do finále postúpili štyria finalisti, ktorí zabojovali o medailové priečky. Víťazom sa stal pán Miroslav Ninaj, druhú pozíciu si vybojovala Bc. Miroslava Galková, tretie miesto získala  pani Dana Líšková a na štvrtom mieste skončila sl. Iveta Žajdlíková. 

 • 1 farebny svet v DSS.jpg

  Voľnočasové aktivity našich klientov

  Naši klienti vo svojom voľnom čase, či už individuálne alebo skupinovo vytvorili nádherné práce. Pohľad na ich výsledné dielo im priniesol okrem podpory svojich schopností a zručností, aj veľkú radosť a vlastné vnútorné uspokojenie.

 • oslava narodenín

  Oslava narodenín

  Dňa 06.05.2021 náš klient, pán Ján Hanes, oslávil svoje narodeniny v kruhu priateľov z DSS Zvolen. Nechýbali gratulanti, malé občerstvenie a dobrá nálada. Pánovi Jánovi Hanesovi, želáme všetci pevné zdravie, veľa lásky a šťastia.

 • Posedenie na záhrade

  Májové posedenie na záhrade

  Slniečko a príjemné počasie motivovalo a nútilo našich klientov vyjsť si do záhrady, kde si posedeli na lavičkách, poprechádzali sa a vychutnávali si spoločné chvíle na čerstvom vzduchu.

 • turnaj v stolnom tenise

  Turnaj v stolnom tenise

  Naši klienti si dňa 22.04.2021 zmerali svoje sily v stolnom tenise. Súťažiacich počas napínavého turnaja povzbudzovali ich kamaráti, ktorí takto napomohli vytvoriť pravú športovú atmosféru.

 • Milionár

  Vedomostná súťaž "Milionár"

  Pondelok 12. apríla v našom zariadení prebehla vedomostná súťaž ,,Milionár“.  Svoje vedomosti si prišlo otestovať dvadsať súťažiacich. Najlepší všeobecný prehľad preukázal pán Jozef Očenáš a so ziskom dvadsaťjeden  bodov sa stal  víťazom súťaže.   Na druhom mieste s dvadsiatimi bodmi skončili dvaja súťažiaci  a to páni Ivan Šiagi a Ján Hrnčiar. Bronzovú priečku so ziskom osemnástich bodov si vybojoval pán Matúš Priadka.    

 • Žolíkový turnaj, fotka 1

  Žolíkový turnaj

  Dňa 09.03.2021 sme pre našich klientov usporiadali ,, ŽOLÍKOVÝ TURNAJ“. Súťažiaci sa rozdelili do viacerých skupín z ktorých víťazi postúpili do finále. Každý zo súťažiacich si okrem dobrého pocitu z hry odniesol aj peknú cenu.

 • Oslava, fotka 1

  Narodeninové posedenie

  Dňa 12.marca oslávila  naša nová klientka Miška Víglaská narodeniny. Želaním našej oslávenkyne bolo nebyť v tento deň sama a tak sa rozhodla, že pre svojich nových kamarátov prichystá malé  narodeninové posedenie.