» Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Zvolen, Záhonok
» stredisko DSS Štefánikova, Zvolen
» stredisko DSS Symbia
» stredisko DDaDSS Zvolenská Slatina

AKTUALITY

Na tejto stránke nájdete aktuálne udalosti nášho strediska DSS - Zvolen za rok 2020.

 • ved.sutaz4.jpg

  Vedomostná súťaž v DSS-Zvolen

  Počas horúcich letných dní sa človeku veľmi nechce trápiť mozgové závity. Klienti strediska DSS vo Zvolene si ale povedali, že ich letné horúčavy nezastavia a s odvahou sa pustili do riešenia vedomostných a matematických úloh. Najlepší z nich vybojovali pekné ceny s ktorými sa kamarátsky rozdelili aj s tými ktorým sa cena neušla.

 • IMG_20200721_134501.jpg

  Spoločenské hry v DSS-Zvolen

  Spoločenské hry sú vhodný spôsob trávenia voľného času. Počas hry sa buduje zmysel pre fair play, trpezlivosť, prináša radosť z výhry a učí prehrávať. Pri hrách, ako je ,,človeče nehnevaj sa" , alebo kartových hrách sa zároveň rozvíja logické myslenie, ale aj jemná motorika našich klientov.

 • zahradka4.jpg

  Relax na čerstvom vzduchu

  Letné chvíle si klienti strediska DSS Zvolen spríjemňujú pobytom na čerstvom vzduchu v záhradke. Popri príjemnom posedení pri letných lúčoch klienti spolu pospomínajú na svoj život, poniektorí si čas vyplnia ručnými prácami alebo peknou pesničkou. Zároveň sa utužuje kolektívny duch  a solidarita medzi klientmi.

 • 1[47].jpg

  25. výročie vzniku DSS

  S radosťou Vám oznamujeme, že tento rok, rok 2020 je pre nás slávnostným rokom, pretože si pripomíname 25. výročie vzniku nášho zariadenia. 

  Pri tento príležitosti chceme verejne poďakovať všetkým, ktorí počas obdobia 1995 – 2020 s nami spolupracovali a tým, ktorí boli nejakým spôsobom spätí s činnosťou zariadenia.

 • drevená tabuľa na dvere

  Reorganizácia terapeutickej miestnosti

  Keďže našou prioritou je neustále zlepšovanie kvality života našich klientov, v priebehu mesiaca jún sme sa okrem aktivizačných činností venovali aj reorganizácii našej terapeutickej miestnosti, ktorú využívame v rámci podporných terapeutických stretnutí a pracovnej terapie.Spoločne s klientmi sa nám opäť podarilo vytvoriť krásny priestor, ktorý dýcha príjemnou atmosférou a ručne zhotovenými dielami našich zdravotne postihnutých klientov.

 • 1[44].jpg

  Ako si skvalitňujeme náš život v našom domove

  Niektoré činnosti môžu byť pre ľudí najväčším koníčkom, povinnou jazdou alebo veľkým utrpením. Preto sa naši klienti dobrovoľne zúčastňujú aktivít a činností rôzneho druhu. Vyberajú si také činnosti a aktivity, ktoré ich bavia, napĺňajú a majú z nich sami radosť. Sú klienti, ktorí vo svojom voľnom čase robia činnosti nielen pre svoje vlastné potešenie ale ktorými prinášajú aj osoh druhým. Okrem fotogalérie Vám ponúkame aj báseň - ergoterapia. 

 • Vitame Vas .jpg

  Zdravíme Vás naši najdrahší!

  Máme tu mesiac jún a aspoň nejakú pozitívnu správu po dlhých mesiacoch nášho odlúčenia. Určite ste už zaznamenali v „pláne návštev“, že nám boli povolené osobné návštevy s Vami. Veľmi sa z toho tešíme. Ponúkame Vám verziu návštev vo forme básne. Stále na Vás myslíme a veľmi sa tešíme na naše spoločné chvíle.  

 • 3[46].jpg

  Máj, lásky čas

  Prišiel krásny čas, mesiac MÁJ, mesiac ako každý iný, akurát sa mu priradilo spojenie „Máj, lásky čas“. Máj je snáď ten najkrajší mesiac v roku. Jar je v plnom rozkvete a nás to čoraz viac ťahá vonku. Všade vôkol počuť lahodný spev vtákov, začínajú kvitnúť kvety, stromy a okolitý svet srší sviežimi a príjemnými farbami prebúdzajúcej sa prírody. Nechávame sa unášať jarnou atmosférou a spríjemňujeme si tieto chvíle ďalšími aktivitami, a to nielen v našich spoločenských miestnostiach ale aj v našej záhrade na čerstvom vzduchu.

 • IMG_20200514_083932.jpg

  Život v DSS sa napriek koronavírusu nezastavil

  Napriek situácii, v ktorej sme sa ocitli, nie sme tu sami. Sú tu vždy pre nás všetci zamestnanci nášho Domov sociálnych služieb a vypomáhajú nám aj zamestnanci z Domova sociálnych služieb – Symbia. Všetci sa o nás starajú tak, aby nám po žiadnej stránke nič nechýbalo, aby nám zmysluplne vyplnili náš voľný čas a aby nám vytvorili, čo najväčšiu pohodu a postarali sa o naše fyzické i duševné zdravie. Veľkým potešením je pre nás ich povzbudivé slovo, útecha, vždy pozorné ucho, milý úsmev a samozrejme humor, ktorí nás vždy naladí a neopúšťa ani v týchto chvíľach. Všetci sme tu, ako jedna veľká rodina, ktorá drží spolu, podporuje sa a pomáha si.  

 • i_6047691.jpg

  Pokyny pre zariadenia sociálnych služieb v pôsobnosti BBSK

  S cieľom zamedzenia rizika šírenia prenosného ochorenia COVID-19, a čo najvyššej ochrany zdravia obyvateľov bol zriaďovateľom BBSK po rokovaní s Ústredným krízovým štábom vydaný Pokyn č. 001/2020/UKRBBSK pre zariadenia sociálnych služieb a pre všetky ďalšie organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK s účinnosťou od 09. marca 2020.

  Ďakujeme všetkým rodinným príslušníkom a iným návštevníkom nášho zariadenia za dodržiavanie a rešpektovanie všetkých opatrení!

 • divadlo Portál z Prešova

  Divadelné predstavenie v DSS – Zvolen

  Dňa 04. marca 2020 v odpoludňajších hodinách medzi nás opäť zavítali prešovskí profesionálni herci z divadla Portál, ktorí nám svojim skvelým hereckým výkonom predviedli novodobú adaptáciu rozprávky „Zlatá rybka“ od A. S. Puškina.

 • Slavonic o.z.

  Hudobné vystúpenie Slavonic o.z. v DSS

  V stredu 05. februára 2020 sa v našom zariadení Domov sociálnych služieb vo Zvolene rozliehali tóny živej hudby. Navštívili nás slovenskí hudobní umelci Slavonic o.z. s podporou Ministerstva kultúry SR. Jeho členovia - huslisti Mgr. art. Andrej Baran, ArtD. a Mgr. art. Marek Kľúčik do nášho zariadenia priniesli závan kultúry a vytvorili skvelú atmosféru.  

 • Víťazi turnaja

  Turnaj v spoločenskej hre – „Človeče nehnevaj sa“

  V našom zariadení Domov sociálnych služieb vo Zvolene, medzi obľúbené spoločenské hry patrí aj legendárna stolová hra, nemeckého pôvodu „Človeče nehnevaj sa“, ktorá je zrejme najznámejšia zo spoločenských hier. Preto sme aj tento rok pre našich prijímateľov sociálnej služby zorganizovali zábavné dopoludnie pri tejto klasickej zábavno-logickej hre. Turnaj sa uskutočnil dňa 14. januára 2020 v priestoroch nášho zariadenia.

 • ___small_balon_stastny_novy_rok_2020_kruh_a.jpg

  Nový rok 2020

   

  Sviečka i prskavka v našich očiach žiari,

  prišiel čas obrátiť aj list v kalendári.

  V novom roku, naši milí,

  lásky, blaha, zdravia, sily,

  úspechov a šťastia veľa

  z úprimného srdca želá

                                          stredisko Domov sociálnych služieb vo Zvolene.

 • Prezentacia7.jpg

  Aktuality z roku 2019

  Na tejto podstránke nájdete aktuality z roku 2019.