» Domov dôchodcov a Domov sociálnych služieb Zvolen, Záhonok
» stredisko DSS Štefánikova, Zvolen
» stredisko DSS Symbia
» stredisko DDaDSS Zvolenská Slatina

Aktuality

Na tejto stránke nájdete aktuálne udalosti nášho strediska DSS - Zvolen

 • IMG_20181206_135410.jpg

  Príchod Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka v DSS

  Dňa 06. decembra 2018 sme s našimi klientmi strávili príjemné Mikulášske popoludnie v spoločnosti študentov SZŠ zo Zvolena, ktorí si pre nás pripravili krásny program pod vedením zástupkyne riaditeľa Mgr. Jany Kopčanovej. Do programu sa zapojili aj naši klienti, ktorí zarecitovali mikulášske básne, ktorými uviedli príchod Mikuláša, čerta a anjela s mikulášskou nádielkou. 

 • IMG_20181130_104549.JPG

  Oslava životného jubilea 90-tich rokov našej klientky

  Dňa 30. novembra 2018 sa naša klientka pani Etelca Konkolyová dožila krásneho životného jubilea 90-tych narodenín, ktoré oslávila nielen v kruhu svojej najbližšej rodiny ale aj s klientmi a zamestnancami strediska DSS vo Zvolene. Svojou prítomnosťou nás poctil aj zástupca primátora mesta Zvolen Ing. Jaroslav Stehlík a pani riaditeľka DDaDSS Zvolen - Záhonok PhDr. Mária Machayová. 

 • Spev našich klientov

  Mesiac október „Úcta k starším“

  Jesenný mesiac október, v ktorom sa momentálne nachádzame je poeticky krásny, pretože príroda hrá očarujúcimi farbami. V mesiaci október si pripomíname jednu z najvzácnejších cností zrodenej v duši človeka a tou je práve úcta k starším. Jedna ľudová múdrosť hovorí – „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi.“

 • 1.miesto-p.Hrnčiar

  DSS vo Zvolene má opäť svojho vedomostného „Milionára“

  V Domove sociálnych služieb vo Zvolene sa dňa 16. októbra 2018 konal už 4. ročník vedomostnej súťaže „Milionár“, na ktorej si zasúťažilo jedenásť klientov. Súťažiaci odpovedali na viac ako dvesto otázok z rôznych oblastí života. Všetci súťažiaci klienti boli aktívni a svojimi odpoveďami ukázali svoju bystrosť, pohotovosť a doterajšie vedomosti. 

 • PhDr. Dovalovská a klienti DSS

  Prednáška – „Cestovanie v staršom veku“

  Dňa 20. septembra 2018 medzi našich klientov dobrovoľne zavítala bývalá p. učiteľka zo zvolenského gymnázia PhDr. Zuzana Dovalovská, ktorá aj napriek svojmu pokročilému veku veľmi rada cestuje do rôznych častí sveta a spoznáva kultúru aj iných národov.

 • Vígľašský zámok

  Výlet na Vígľašský zámok a Masarykov dvor

  Dňa 18. septembra 2018 sme si z našimi zdravotne postihnutými klientmi urobili jednodňový výlet na Vígľašský zámok, ktorí si všetci pamätáme len ako rozpadnutú ruinu. Všetci sme boli očarení tým, do akej podoby ho dali dnešní majitelia. 

 • Štvorlístok

  Vystúpenie „Detského speváckeho zboru Štvorlístok“

  Nie je nič krajšie, ako začať deň príjemnou hudbou, ktorá nás hneď od rána naštartuje a spríjemní nám celý deň. Aj Dalajlámov recept na šťastný život znie: „To, ako odštartujeme ráno, má vplyv na celý náš deň“.

 • Beseda - Vznik ČSR

  Beseda "28. október 1918 vznik Československej republiky"

  V tomto roku 2018 oslavujeme 100. výročie od vzniku Československej republiky, kedy sa náš národ stal slobodným, vďaka odhodlaniu a snahe významných osobností M. R. Štefánika a T. G. Masaryka, ktorí vybojovali pre svoj národ slobodu a demokraciu a navždy zmenili postavenie a kultúru národa.

 • vystúpenie ŠZŠ

  Vystúpenie žiakov Špeciálnej ZŠ vo Zvolene

  Druhú májovú nedeľu si už tradične pripomíname krásny sviatok Deň matiek. Aj u nás v DSS vo Zvolene sme si uctili klientky nežného pohlavia. V pondelok dňa 28. mája zavítali do zariadenia DSS žiaci Špeciálnej základnej školy vo Zvolene s kultúrnym programom, ktorý bol venovaný všetkým mamám, starým mamám a prastarým mamám. Žiaci Špeciálnej základnej školy sa predstavili s pekným programom.

 • Pingpongový turnaj

  Pingpongový turnaj klientov DSS vo Zvolene

  V utorkové predpoludnie dňa 22. mája 2018  sa v našom zariadení uskutočnil pingpongový turnaj. Klienti si zmerali svoje zručnosti a dokázali, že ani hendikep nie je prekážkou pre pohyb a šport.  Víťazom sa stal klient nášho zariadenia p. Ján Krajinčák, na druhom mieste skončil p. Miroslav Gašpar a na treťom mieste skončila klientka sl. Marcela Ondrigová. Pre víťaza bola pripravená zaujímavá výhra ...

 • Divadlo - dennik Anny Frankovej.jpg

  Návšteva Divadla JGT vo Zvolene

  Dňa 17. mája 2018 si klienti Domova sociálnych služieb vo Zvolene spestrili dopoludnie návštevou Divadla JGT vo Zvolene, ktoré je  orientované na širokú vrstvu publika a v bohatej programovej skladbe sú diela klasických dramatických autorov, divadelné hry, komédie. Diváci každej vekovej kategórie majú možnosť bohatého kultúrneho vyžitia.    

 • skupina Sasianka

  Vystúpenie ženskej speváckej skupiny Sasianka

  Vo štvrtok dňa 10. mája 2018 zavítali do nášho zariadenia členky ženskej speváckej skupiny Sasianka  z obce Sása. Ženská spevácka skupina Sasianka  pôsobí pod vedením p. Ing. Mozolu. Protagonisky odspievali okrem iného aj také hity ako sú Sadla včielka a tiež veľmi populárny hit súčasnosti Sokoly. Bolo vidieť úsmev na tvárach našich klientov a niektorí si veru spoločne s členkami speváckej skupiny aj zaspievali. Ďakujeme za príjemný kultúrny zážitok!

 • Žolíková súťaž

  Klienti si v zariadení zasúťažili v kartovej hre žolík

  V stredu 2.mája 2018  sa v našom zariadení uskutočnil turnaj v kartovej hre žolík. Hralo sa na body a pre víťaza bola pripravená zaujímavá výhra... Víťazom sa stal klient nášho zariadenia p. Peter Horváth, na druhom mieste sa umiestnil p. Igor Jarábek a na treťom mieste skončil p. Ján Dolinský. Víťazom blahoželáme...

 • súbor Romane Jilo

  Vystúpenie rómskeho folklórneho súboru Romane Jilo

  Rómsky folklórny súbor Romane Jilo vznikol dňa 1. apríla 2015 spolu s komunitným centrom. O nácvik spevu v súbore sa stará zamestnanec mesta Zvolen Komunitného centra Romano Jilo Miroslav Kačica. 

 • Zaujímavosti o knihách

  Prednáška na tému "Zaujímavosti o knihách"

  V pondelok 23.apríla 2018  navštívila naše zariadenie Mgr. Macková z Krajskej knižnice vo Zvolene, ktorá sa predstavila našim klientom Domova sociálnych služieb vo Zvolene s prednáškou na tému „Zaujímavosti o knihách“. Ďakujeme za príjemne strávené dopoludnie a za veľmi zaujímavú, obohacujúcu a zároveň podnetnú besedu. Tešíme sa na ďalšie stretnutie s Vami!

 • Milionár

  3. ročník vedomostnej súťaže "Milionár"

  Klienti Domova sociálnych služieb vo Zvolene si dňa 17. apríla 2018 zmerali svoje „sily“ vo vedomostnej súťaži „Milionár“. Do súťaže sa prihlásilo sedem súťažiacich, ktorí odpovedali na otázky z rôznych oblastí života. Hovorí sa, že otázky sa nedelia na ľahké a ťažké, ale sú len otázky na ktoré vieme odpoveď a tie, na ktoré odpoveď nevieme.

 • Čarovný hrniec

  Divadlo Portál z Prešova opäť v Domove sociálnych služieb

  Dňa 27.02.2018 do nášho zariadenia opäť zavítali profesionálni herci z divadla Portál z Prešova, ktorí nám svojim skvelým hereckým výkonom predviedli divadelné predstavenie pod názvom „Čarovný hrniec.“ Predstavenie bolo súborom známych rozprávok, ktoré sú súčasťou ľudovej slovesnosti, ako napr. Červená čiapočka, Snehulienka a sedem trpazlíkov, Janko a Marienka. Farebné kostýmy, chytľavá hudba, krásne spevácke výkony a odohrané rozprávky v muzikálovom prevedení upútali pozornosť nielen našich mladších ale aj starších klientov.

 • Betlehemci z Hriňovej

  Betlehemci z Hriňovej v DSS – Zvolen

  Dňa 27. decembra 2017 do nášho zariadenia zavítali betlehemci z Hriňovej. Traja pastieri, ktorí zvestovali narodenie malého Ježiška a Anjel, ktorý so sebou nosil boží stánom. V skupine betlehemcov nechýbala ani postava Kuba, ktorého niekde volajú aj „starý pes.“

 • Zvyky, tradície a obrady ...

  Predvianočná beseda v DSS – Zvolen

  Vianoce sú obdobím, keď sa každý snaží byť s blízkymi, keď si uvedomujeme silu priateľstva, lásky, úcty a obetavosti. Pre každého z nás je dôležité, aby sa dni napĺňali spokojnosťou, ľudskou spolupatričnosťou, osobným uplatnením, ako i dosahovaním vytúžených cieľov. Vianočný čas má svoje neopísateľné čaro pre každého, kto sa nepozerá iba očami, ale i srdcom, a je príležitosťou zastaviť sa a pozrieť sa do hĺbky svojej duše. Tam kde sú skryté naše najtajnejšie túžby a želania. 

 • Mikuláš

  Mikulášske posedenie v DSS – Zvolen

  Mikulášska posiedka sa od roku 1995 v našom zariadení už stala tradíciou. Každoročne sa stretávame pred najkrajšími sviatkami roka – Vianocami a túžobne očakávame príchod Mikuláša a jeho pomocníkov anjela a čerta. Ani tento rok to nebolo inak. Dňa 05. decembra 2017 sme s našimi klientmi strávili príjemné, uvoľnené chvíle nielen v spoločnosti Mikuláša a jeho šiestich pomocníkov - troch anjelov a troch čertov, ktorí zavítali aj medzi ležiacich imobilných klientov priamo na izbu ale svojou prítomnosťou nás potešili aj študenti SZŠ zo Zvolena pod vedením zástupkyne riaditeľa Mgr. Jany Kopčanovej, ktorí nám svojim programom priniesli veľa radosti, dobrej nálady a vyčarili úsmev na tvári. 

 • SLAVONIC DUO

  Hudobné vystúpenie v DSS – Zvolen

  V utorok 28. novembra 2017 naši zdravotne postihnutí klienti strávili príjemné hudobné dopoludnie, v spoločnosti popredných umelcov slovenskej hudobnej scény Slavonic Duo. Hudobní pedagógovia, husľový virtuóz MgA. Art. Andrej Baran a gitarista doc. Mgr. Art. Adam Marec, ArtD. zahrali skladby klasickej hudby.

 • Mesiac úcty k starším

  Október - mesiac úcty k starším

  Pri príležitosti „Októbra - mesiaca úcty k starším“ do nášho zariadenia zavítali deti zo Súkromnej materskej školy Montessori, zo Súkromnej základnej umeleckej školy Quo vadis a zo 6. ZŠ zo Zvolena, aby si uctili našich seniorských klientov a dali im najavo svoju náklonnosť a lásku. 

 • Lekárske tajomstvo

  Návšteva divadla J. G. Tajovského vo Zvolene

  Dňa 13. októbra 2017 sme pre našich zdravotne postihnutých klientov pripravili kultúrny večer a navštívili sme s nimi nenáročné, príjemné a ľahko stráviteľné divadelné predstavenie s inteligentným situačným humor pod názvom „Lekárske tajomstvo.“

 • Minerálne pramene

  Beseda na tému „Minerálne pramene zvolenského regiónu“

  O minerálnych prameňoch, ich blahodarných účinkoch na ľudský organizmus a ich výskyte v okolí Zvolena, nám prišla v rámci biblioterapie dňa 09. októbra 2017 porozprávať pracovníčka Krajskej knižnice zo Zvolena Mgr. Zuzana Macková, ktorá si pripravila veľmi pútavú a náučnú besedu spojenú aj s ochutnávkou sliačskych prameňov – Lenkey, Bystrica, Štefánik a staničného zvolenského medokýša. 

 • Výstava obrazov

  Výstava obrazov v DSS – Zvolen

  Výstava organizovaná v našom zariadení je už v poradí niekoľkou samostatnou autorskou prezentáciou výtvarnej tvorby p. Milana Hraška. Výstava predkladá autorov ucelený náhľad na našich klientov, ich bežné radosti a starosti života a na krásy prírody stredného Slovenska.

 • MUDr. Ľudmila Lysinová, MPH

  Deň otvorených dverí

  Dňa 20.06.2017 v dopoludňajších hodinách v našom zariadení v stredisku DSS, M. R. Štefánika 51, Zvolen realizovala MUDr. Ľudmila Lysinová, MPH z ORL ambulancie pre našich klientov a pre klientov z DSS – Symbia vo Zvolene „Deň otvorených dverí.“ Program bol zameraný na ucho, počutie, choroby uší, poruchy sluchu a aplikovanie načúvacieho prístroja.

 • 7[3].jpg

  Beseda o ľudových letných zvykoch, tradíciách a obradoch

  Leto patrí medzi jedno z ročných období, ktoré mnohí považujú za najkrajšie ročné obdobie. Je to vďaka jeho teplému počasiu, času dovoleniek a oddychu. Keďže nám už klope na dvere všetci ho túžobne očakávame. O lete a o jeho ľudových zvykoch, tradíciách a obradoch našich predkov nám prišla porozprávať pracovníčka Krajskej knižnice zo Zvolena Mgr. Zuzana Macková. 

 • Zdravé bylinky

  Zdravé bylinky

  Tradícia využívania liečivých vlastností niektorých rastlín má svoje korene v najstarších známych civilizáciách, odkiaľ sa rozširovala a prenášala ďalej. Môžeme povedať, že tak vznikla fytoterapia, ktorá sa v priebehu niekoľkých rokov rozvinula v špičkovú lekársku metódu. Jej podstata je v liečbe chorôb prostredníctvom rastlín, ktoré sú podávané v rôznych podobách. Bylinky dokážu liečiť  takmer všetky choroby.

 • Deň matiek

  Deň matiek

  Druhá májová nedeľa tradične náleží všetkým mamám. Je to špeciálny čas povedať im ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďaku za všetko, čo pre nás urobili.

  Ďakujeme všetkým mamám za ich lásku a obetavosť!

 • Lesnícke dni

  Podujatie s environmentálnou tematikou – Lesnícke dni

  Vo Zvolene, ktorý je hlavným mestom slovenského lesníctva sa dňa 21. apríla 2017 na Námestí SNP slávnostne otvoril už 11. ročník Lesníckych dní, ktoré ponúkajú bohatý program podujatí určený pre širokú verejnosť, zameraný na interaktívne informovanie verejnosti o zaujímavostiach slovenských lesov, špecifickosti lesníckej práce a činnostiach, ktoré prinášajú benefity pre celú spoločnosť.  

 • Lesná pedagogika

  Lesná pedagogika v našom zariadení

  Dňa 07. marca 2017 do nášho zariadenia Domova sociálnych služieb vo Zvolene zavítali certifikovaní lesní pedagógovia, ktorí si pre našich klientov pripravili rôznorodé edukačné aktivity lesnej pedagogiky, ako napr. výroba sviečok, skladanie puzzle, správne usporiadanie názvov stromov prostredníctvom drevených kociek, lúštenie krížoviek, a pod. Súčasťou aktivít bola aj ochutnávka pochutín lesných plodov - lekváru, medu a čaju a naši klienti mali určiť, z ktorých lesných plodov sú vyrobené. 

 • Výhercovia súťaže

  Druhé kolo vedomostnej súťaže "Milionár"

  Dňa 21. februára 2017 sa v našom Domove sociálnych služieb vo Zvolene konalo druhé kolo vedomostnej súťaže „Milionár“, na ktorej sa zúčastnilo 9 klientov rôznych vekových kalegórií, ktorí si medzi sebou ústnou formou zmerali svoje sily v odpovediach na otázky z rôznych oblastí života a preukázali tak svoje vedomosti.