» Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Zvolen
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Aktivity v marci 2024

AKTUALITY » Aktivity v marci 2024

 • Sústredenie pri hre
  Sústredenie pri hre
 • Žolík I
  Žolík I
 • Žolík II - radosť z výhry
  Žolík II - radosť z výhry
 • Ktorú si vyberiem?
  Ktorú si vyberiem?
 • Milionár I
  Milionár I
 • Milionár II
  Milionár II
 • Tvorenie
  Tvorenie

     V marci sme v našom zariadení zorganizovali dva turnaje: v stolnom futbale a v spoločenskej hre "Žolík". Turnaj v stolnom futbale prebehol v rámci fair-play a o víťazovi sa rozhodlo v napínavom súboji až v tesnom závere. Je potešiteľné, že  druhé miesto na turnaji získala zástupkyňa nežného pohlavia Jarka Kováčová.  V spoločenskej hre "Žolík" vyhrala naša obyvateľka Marcela Ondrigová. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným.

     Pri príležitosti "Marca - mesiaca knihy" sme sa 15.marca 2024 s našimi klientmi vybrali na návštevu Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene, kde sa dozvedeli zaujímavé informácie z inšpiratívneho prostredia knižnice.

     21.marca 2024 sa konala už tradičná súťaž "Milionár", ktorá sa v našom zariadení organizuje už šiesty rok a teší sa veľkej obľube. Vedúca zariadenia - PhDr. Tímea Laššáková, PhD. pripravila pre súťažiacich 500 otázok z rôznych oblastí spoločenského života, športu, gastronómie, zemepisu... Vedomosti si vyskúšalo 19 súťažiacich, prví piati získali aj malé vecné odmeny. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

     V rámci príprav na jar a veľkonočné sviatky, sme spolu s klientmi tvorili vajíčka a kvety z papiera, maľovali kraslice , vyrábali korbáče, ozdobovali interiér nášho ZSS. Veľkonočné sviatky a zvyky sme klientom pripomenuli obrazovou prezentáciou.

    Okrem uvedených aktivít mali naši obyvatelia možnosť zúčastniť sa tradičných aktivít - hudobných vystúpení p. Pavla Gubáňa, tréningov pamäti, angličtiny, ergoterapie na úseku Symbia, filmového klubu...

 

Autori článkov: Mgr. Ivan Škriniar, Mgr. Eva Žaťková

Pridala, dňa: Mgr. Eva Žaťková, 4.apríla 2024