» Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Zvolen
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Aktivity v máji 2024

AKTUALITY » Aktivity v máji 2024

 • Znevýhodnenie nie je prekážkou
  Znevýhodnenie nie je prekážkou
 • Výhercovia v "Hoopla rings"
  Výhercovia v "Hoopla rings"
 • "Dáma" v akcii
  "Dáma" v akcii
 • Hudobná revue "Máj lásky čas"
  Hudobná revue "Máj lásky čas"
 • Hry v žiarskom parku
  Hry v žiarskom parku
 • So stálou strážkyňou parku
  So stálou strážkyňou parku

     V máji si obyvatelia nášho ZSS mohli overiť svoje schopnosti v troch turnajoch - v stolnom tenise, v  hre "Hoopla rings" a v spoločenskej hre "Dáma". Na turnajoch bola príjemná atmosféra, nechýbali ani slzy dojatia a spontánny potlesk pre výhercu, ktorý bol po úraze dlhodobo pripútaný na lôžko. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

     Spoločne sa spievalo aj tancovalo pri májových interaktívnych vystúpeniach p. Pavla Gubáňa, ktorý za sprievodu svojej gitary rozozvučal priestory ZSS počas dvoch utorkových dopoludní.

     Máj je čas lásky a v tomto duchu sa niesla aj hudobná revue, ktorú pre našich klientov dňa 24.5. pripravila p. Bajerová z Krajskej knižnice Ľ. Štúra vo Zvolene. Klienti si vypočuli  známe piesne o láske v podaní slovenských interpretov  a niektorým sa tisli do očí  slzy pri spomienkach na svoje, nielen ,, prvé lásky".

     28.5. dopoludnia sme sa s klientmi vybrali na výlet do susedného mesta - Žiaru nad Hronom. Na začiatku mesta sa nachádza krásny park Štefana Moyzesa, ktorý slúži ako oddychová zóna. Naši klienti si v parku naozaj oddýchli, pričom si okrem parkovej zelene mohli pozrieť zvieratá v mini ZOO - kengury, oslíky, kozy a kačky. Bol to príjemný čas strávený v spojení s prírodou.

     Okrem uvedených aktivít sa obyvatelia ZSS zúčastňovali podľa svojho záujmu na tradičných aktivitách - na ergoterapii na úseku Symbia, na angličtine, tréningu pamäti, spoločnom vymaľovávaní antistresových omaľovánok, počúvaní hudby, spoločnom čítaní kníh, prechádzok... 

Autori článkov: Mgr. Eva Žaťková, Mgr. Ivan Škriniar

Pridala, dňa: Mgr. Eva Žaťková, 31. mája 2024