» Zariadenie sociálnych služieb Záhonok, Zvolen
» úsek DSS Štefánikova, Zvolen
» úsek DSS Symbia
» úsek DDaDSS Zvolenská Slatina

Aktivity v apríli 2024

AKTUALITY » Aktivity v apríli 2024

 • Človeče nehnevaj sa I.
  Človeče nehnevaj sa I.
 • Človeče nehnevaj sa II.
  Človeče nehnevaj sa II.
 • Generačné rozhovory
  Generačné rozhovory
 • Prekonaný strach zo psíkov
  Prekonaný strach zo psíkov
 • Obdivujeme výtvory študentov
  Obdivujeme výtvory študentov
 • Pod krídlami dravca
  Pod krídlami dravca
 • Hudba a tanec
  Hudba a tanec

     5. apríla 2024 sme pre obyvateľov nášho ZSS usporiadali turnaj v obľúbenej spoločenskej hre "Človeče, nehnevaj sa". 14 súťažiacich a diváci vytvorili príjemnú atmosféru, kde nechýbalo napätie a radosť nielen z výhier ale aj zo samotnej účasti. Výhercom sa stala p. Janka Sollárová. Blahoželáme a ďakujeme všetkým zúčastneným.

     V rámci 18. ročníka Lesníckych dní vo Zvolene sa naši obyvatelia zúčastnili "Generačných rozhovorov pre dušu a zdravie" s terapeutkou OZ Súlad. V stánku vytvorenom na túto aktivitu sa rozprávalo najmä o vzťahu k prírode a jej vplyve na naše duševné a fyzické zdravie. V rámci "Lesníckych dní" sme mohli vidieť aj predstavenie Sokoliarskej skupiny Sv. Bavona pri ZŠ s MŠ M. Hella Štiavnické Bane "Pod krídlami dravcov".

     26. apríla 2024 popoludní sme sa zúčastnili  "Dňa Zeme" na Námestí SNP vo Zvolene. Súčasťou tohto podujatia boli sprievodné akcie s hudobným zameraním, výstavy, vystúpenia so psíkmi a besedy. Našim klientom sa samozrejme najviac páčilo dynamické vystúpenie psíkov s ich trénerkou, ktoré vyčarilo úsmer na tvári všetkých prítomných.

     V ponuke aprílových aktivít boli tiež pravidelné interaktívne hudobné vystúpenia s p. Pavlom Gubáňom, práca s hlinou v ZSS Záhonok - na úseku Symbia, spoločné tréningy pamäti, kurz angličtiny, vymaľovávanie antistresových omaľovánok, slovné hry...

Autori článkov: Mgr. Eva Žaťková, Mgr. Ivan Škriniar

Pridala, dňa: Mgr. Eva Žaťková, 30.apríla 2024